zabawki dla kotków

Czy kot w ogóle żąda zabawek? Po co kotu zabawki?

Czy kot w ogóle żąda zabawek? Po co kotu zabawki?

Na pewno każdy przynajmniej raz patrzył na pupila, który wyjętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu nieraz ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, oraz nawet dywan. Stwierdzamy potem często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z wrodzonych czynności, którą musi wykonywać każdy młody pupil. Natomiast nie chodzi tutaj akurat o ostrzenie pazurów, bo pazury każdy kot ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady szponów na przedmiotach, także w kierunku oznajmienia, iż to jego teren. Jeśli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, iż coś mu dokucza. Drapak dla kota postawiony w domu pozwala uratować przed zniszczeniem nasze pufy.
zakup zabawki dla swojego kota z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym wybrańcom komfort, są wielce niezbędne zwłaszcza kotom żyjącym zazwyczaj w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Pupil prostuje mięśnie, zaś na wysoce rozbudowanych drapakach ma okazję do szczególnie trudnych uciech. Prawidłowo jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby ochronić przed zadrapaniem meble albo kanapę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie często żyją gospodarze, a ofiarą może ulec leżanka w salonie. Pupile lubią także znaczyć własne otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać pewne inne zwierzę, na przykład nowego pupila.

Najlepiej jest położyć drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najlepsze, ustawione w fatalnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na zniszczenia i może służyć kotu jako funkcjonalne środowisko do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, ustawionego na podstawce prosto albo ukośnie, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na ziemi czy być przytwierdzony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, oraz także drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest szalenie obszerna, mają one najróżnorodniejsze kształty, mają różnorakie funkcje oraz akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym stylem tudzież upodobaniami kota. Gdy kot kocha dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest ruchliwy i dodatkowo uwielbia skakać, prawdopodobnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.