kuweta dla kota

Czy kształt kuwety dla kotka ma znaczenie?

Czy kształt kuwety dla kotka ma znaczenie?

Kotki niewychodzące wymagają własnej kociej łazienki w naszym mieszkaniu. Warto wyselekcjonować adekwatną kuwetę dla kotów, żeby i koty i ludzie zamieszkujący z kotkami czuli się komfortowo.

Najstosowniejsze miejsce dla kuwety

Przed zakupem, bądź przygotowaniem kuwety dla kota, należałoby najpierw określić gdzie ona będzie stała, gdyż od owego może zależeć jej stan i dodatkowo wymiary. Kuweta dla pupila może tkwić w kącie, bądź za czymkolwiek, np. za muszlą klozetową, bądź między np. wanną, oraz pralką. Kuweta może być niebywale stylowa i nowoczesna o niespotykanym typie np. kapsuły i dodatkowo stanowić nawet ozdobę naszej toalety. Istnieją kuwety ze dodatkowymi dziurkowanymi progami, na których kociak chodząc wyciera łapki i nie roznosi żwirku po całym pomieszczeniu. Należy, jednakowoż pamiętać, iż kuweta dla kota, chociażby przy najwnikliwszym monitorowaniu o świeżość i dodatkowo higienę, jest zbiornikiem na odchody i nie chcemy jej posadzić w kuchni, sypialni, korytarzu, albo pokoju, gdzie się kręcą oraz pracują ludzie. Kapitalnym pomieszczeniem, gdzie może leżeć kuweta dla kotka stanowi ubikacja, albo każde zaciszne miejsce gospodarcze, graniczące z ogrodem, może prawdopodobnie to wówczas być także łazienka, w jakiej znajduje się muszla klozetowa.
sklep zoologiczny najlepsza kocia kuweta zobacz https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Wymiary kuwety

Kot będzie ochoczo korzystał z kuwety, gdy jest ona świeża, wielokroć porządkowana, znajduje się w niej surowy piasek, albo żwirek, którym pupil potrafi zawalić własne odchody, no i jest wygodna. W kuwecie nasz przyjaciel winien mieć swobodę łatwo się obrócić, dobrać pole i dodatkowo pogrzebać łapką. Zakończenie ściany kuwety nie może być ani za niskie, ani zanadto wysokie. Zbyt niewielki rand kuwety będzie przyczyną rozrzucania się żwirku po posadzce, jednakże nadmiernie duży – skomplikuje naszemu kotu docieranie do środka. Źle zaadaptowana kuweta dla kotka potrafi spowodować, iż nasz kociak może prawdopodobnie się w ogóle uprzedzić do użytkowania z niej oraz na przykład załatwiać nieopodal – na podłodze, powodując nam masę specjalnej roboty.

Kuwety kryte, z osłoną

Kuwety – pudełka, posiadające obudowę górną posiadają ową przewagę, iż nadzwyczaj doskonale chronią przed wylewaniem się piachu, ograniczają również w pewnym stopniu aromaty plus odcinają nieestetyczne widoki kocich odchodów. Po uprzątnięciu, potrafią jeszcze służyć za pudła transportowe. Należy natomiast unosić, czy usuwać górną pokrywkę dla dokładnego oczyszczenia wnętrza kuwety wystarczająco regularnie.

Regularne czyszczenia

Istotne staje się odczuć jakże często pragniemy dokonać dokładne porządki w kuwecie. Również raz w miesiącu, idealnie jest wyeliminować wszystko z kuwety. Całą kuwetę profesjonalnie oczyścić szczoteczką oraz szarym mydłem, wolno też wyparzyć podłoże i dodatkowo ścianki kuwety wrzątkiem. Wszelkie najbliższe otoczenie kuwety również zasługuje na solidne pozamiatanie oraz wypłukanie. Jeżeli kuweta jest w sąsiedztwie różnych, licznych przedmiotów, idealnie jest również i je umyć. Na pewno chcemy mieć koło kuwety łopatkę do przekładania kupek oraz miotełkę do zmiatania rozrzuconych ziaren piachu. Do odnowionej kuwety idealnie będzie wsypać nowiuteńki piasek, albo żwirek.
Nasze koteczki odwdzięczą się nam na pewno swoją kocią frajdą i dodatkowo wyjątkową kondycją. I idealnie utrzymana, znakomita kuweta dla kota – to wówczas nieuchwytna i dodatkowo niewyczuwalna nosem kocia toaleta, w jakiej kotek czuje się bezpiecznie, bezproblemowo i także schludnie.