drapaki dla kotów

Gdzie dostać świetne drapaki dla kotów?

Gdzie dostać świetne drapaki dla kotów?

Jak dobrać drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego normalny instynkt i instynktowny środek na pozbycie się martwej, niepotrzebnej tkanki. Gdy Twój pupil ma smykałkę do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i meble, wyjściem może stanowić dopasowany do jego spraw drapak.
Dane typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a wybór jest niewątpliwie duży. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są uniwersalne zasady dobierania tegoż typu akcesoriów i w jaki sposób dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Pupil skrobiąc pazurki poświęca do tego sporą część własnej siły, zaś cielsko zgina w głęboki łuk. Takie podejście czyni, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim bezpieczny, tak aby nie zagroził naszemu zwierzakowi. Dobrym podejściem są np. moduły przywiązane do ściany, jakie akceptują wielki wpływ i także tworzą znakomitą opcję, choćby dla dużych pupilów. Wybierając drapak sprawdź, czy jest oparty na stabilnej podstawie dodatkowo czy strona dolna porządnie dochodzi do podłogi.
Dokonując wyboru przyjmij pod rozwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej masy kota adresowany jest ten przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym potężniejszy ciężar wywrze podczas skrobania pazurków, zatem drapak dla kota winien być wprost dobry.

Dobrana wysokość

Obojętnie od tego, albo kupisz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy zamawiasz go online, pamiętaj by dopasować jego wymiary do gabarytów Twojego kotka. Wysokość winna być przystosowana do wielkości zwierzaka, tak by mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Kotki rasy dużej potrzebują wyjątkowych, szerokich wyposażeń, jakie usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się podstawowym artykułem; możemy również wybrać drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość oraz zużyte materiały

Jeśli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być skonstruowany spośród wysokiej jakości produktów. Doskonale sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który doskonale toleruje kontakt z kocimi pazurami. Taki zbiór obicia sprawi, że na materiale nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje wiele rodzajów drapaków w różnorakiej postaci. Te najprostsze to deska przewiązana wyjątkowym sznurkiem, super wyszukane stworzone są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują i drapaki, skonstruowane tak, aby spełniać równocześnie
rolę łóżka oraz które obite są mocną, ale miękką gąbką.
najwyższej jakości kocie drapaki

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być również ładny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot może zostać ozdobą pomieszczenia i także atrakcyjnym terenem rozrywek dla naszego kota. Niezwykle rozbudowane są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają dopilnować pazurki, a są także łóżkiem i środowiskiem do gier. Takie rozwiązanie perfekcyjnie sprawdzi się, gdy masz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki symultanicznie, i nawet stosować drapak do wspólnych igraszek.
Ogromny wybór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że dowolny właściciel kotka odszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i także stworzy radość pupila.