tresowany pies - jak tresować psa

Jak profesjonalnie wytresować psa. Jak nagradzać psa?

Jak profesjonalnie wytresować psa. Jak nagradzać psa?

Mały oraz rozbrykany a ponadto pełen energii szczeniak, nie może długo skupić się na konkretnej rzeczy. Na tresurę pieska należałoby wybrać dobry termin i sprzyjające okoliczności. Tresurę należy zacząć od zakupu odpowiedniej smyczy dla naszego psa. Rozciągłość smyczy uzależniona jest od wielkości pieska, ale także naszego wzrostu, tak by dawała możliwość manewrów czworonogowi oraz właścicielowi.

Na początku warto kupić się smycz automatyczną, która ma pozwolić na prędkie zareagowanie na niepożądany ruch naszego czworonoga. Potem należy zakupić obroże, jeśli posiadamy wielkiego pieska to powinniśmy zakupić obrożę łańcuszkową, która dopuści nam pełniejszą władzę nad pieskiem. Musimy pamiętać, że obroża musi być dostosowana do wagi i zachowania psa. Jeśli już kupiliśmy niezbędne rzeczy, możemy teraz przystąpić do ćwiczenia umiejętności chodzenia przy nodze pana. Powinniśmy natomiast dbać, by na wstępie uczyć naszego psa chodzenia przy nas. Z czasem wypuszczanie czworonoga na spacerze lecz o parę kroków przed nami stanowi to drugi poziom tresury. Istotne jest by psinie wydawać jasne oraz łatwe polecenia, najlepiej mówione zawsze tym samym tonem.

Dodatkowo, każdy przejaw posłuszeństwa należy nagradzać specjalnym przysmakiem. Nie zawsze pierwsza lekcja chodzenia na smyczy musi zakończyć się triumfem. Na początku, ciężko może być nam zachęcić czworonoga do zwrócenia uwagi lub też wymuszenia większej koncentracji na konkretne polecenia. Jeśli na spacerze piesek zbytnio ciągnie oraz usiłuje wybiegać już na kilka kroków przed właściciela, należy go odciągnąć trochę do tyłu, polecając tym samym, że oczekujemy tempa równego naszemu. Jeśli natomiast nasz piesek chodzi zbyt wolno, musimy lekko go podciągnąć do przodu lub zachęćmy krótkim ale wspólnym biegnięciem. Jeżeli jednak uda się psinie podołać naszym oczekiwaniom i dobrze wykonać zadania, koniecznie nagrodźmy go ulubionym przysmakiem.

Nauczenie naszego psa chodzenia na smyczy nie jedynie podczas pierwszych spacerów, ale także szkoła podstawowych komend nie musi być uciążliwe. Trzeba jedynie nieustępliwości, a przede wszystkim regularności. Wtedy dopiero zaplanowany wynik domowej tresury jest łatwiejszy do zrealizowania.