Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być świetną szansą, by poświęcić czas waszemu psowi. Podróż wraz z ukochanym psem to niepowtarzalna opcja, aby zrelaksować się, w tym samym czasie dając psu czas. Kiedy jest ciepłonależy uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą skutecznością i niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnych gabarytów, więc łatwo kupimy średnicę dopasowaną do szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy psa, należy więc przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno na kleszcze i przeciw pchłom, przez co dają kompleksową obronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, co więcej działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów chętnie buszujące w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej profilaktyki w formie środków na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego daje ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające wodę wymagana jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci kropli zawierających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej podróży należy sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Karmy-dla-psow_Suche-karmy-29930.html sucha karma dla psa