dieta dla psa bez mięsa

Pies jedzący owoce, ziarna i warzywa? To pies wegetarianin!

Pies jedzący owoce, ziarna i warzywa? To pies wegetarianin!

Co powiecie na czworonoga, który będzie pałaszował ziarna, owoce, warzywa a nie ma mięsa? Czy to niemożliwe? Tymczasem będzie to wykonalne, psiska też umieją być jaroszami.

Zapewne czworonóg wegetarianin brzmi dla wielu pań kuriozalnie. Jednakże wegetarianizm oraz weganizm pozyskują coraz więcej sprzymierzeńców. Ciężko się temuż zdumiewać w momencie, kiedy okaże się, że właściciel jest zapalonym przeciwnikiem jedzenia mięcha. Więc pragnąłby, żeby jego czworonożny towarzysz również żywił się tylko produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiny w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kocury wymagają jeść mięsiwo o tyle psiny są w stanie bez niego się obyć. Jednakże wielu lekarzy nieufnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, aby taką przemianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwłaszcza tego, że pies nie będzie miał podanych wszelkich elementów w stosownych proporcjach. Naturalnie takie niebezpieczeństwo występuje, jeżeli menu będziemy opracowywać samodzielnie oraz nie będziemy mieć odpowiedniego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie zrobić dietę dobrze zbilansowana można przypuszczać, że świetnie się sprawdzi oraz psu nic się nie stanie.

Karmę wege bez problemu będzie można zdobyć w necie, różne produkty tego rodzaju mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom warzywna karma nie jest także strasznie kosztowna – worek, który ma jakiś 12 kg będzie można pozyskać za około 150 złotych więc za tyle ile kosztuje karma znakomitej klasy w składzie tradycyjnym.

Nierzadko stosowanie takiej karmy to efekt decyzji właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki prowiant jest dla pieseczka ratunkiem. Szczególnie będzie to połączone z alergiami, czasem pupila uczula najpierw wieprzowina, później mięsiwo z kuraka, wołowina czy ryby, aż w efekcie dochodzi do tego, że białko zwierzęce bezustannie wywołuje awersję. W takich sytuacjach karma wegetariańska nie będzie zachcianką, tymczasem to jedyny sposób na to, by piesek był zdrowy.
Psina jarosz! Przekąski bez mięsa

Nieistotne czy żywi się żywnością wege albo mięsną to i tak będzie można podawać pieskowi jarskie zakąski.

Warzywne zakąski dla zwierzaków

Pies jarosz z satysfakcją pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę dokładnie jej miły smak będzie powodował, że jest to dla psiaka świetny element oraz będzie po niego skwapliwie sięgał. Także dobre będzie też świetnie przyswajalne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi oraz będzie można je podawać czworonogom. W diecie zwierzaka pojawiać się może dodatkowo kisiel z siemienia lnianego, jaki daje ważne kwasy tłuszczowe omega3. Doskonałym elementem będzie jeszcze brokuł, z którego przygotować można smakowitą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co niezwykle ważne to również będzie tam minimalna liczba kalorii. Takim cennym dodatkiem do diety jarskiej będą też buraki, które będzie można dostarczać w formie buraczanych wiórków.