Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety różnią się tym, gdyż dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, jednak większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Natomiast w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która bywa głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o właściwym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w zakończenie, byle bezstresowo podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która po prostu brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta automatycznie uruchamia mechanizm, który zamiata nieczystości do pojemnika, czy też do kanału. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Ten typ kuwety egzystuje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które na okrągło czyszczą kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, że może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. tylko wtedy gdy kotek już skończy 12 tydzień życia, można uzyskać nową i o większych rozmiarach kuwetę, stąd to, by wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek uwielbia rozkopywać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było u góry napisane – należy uważać, aczkolwiek niektóre koty nie zaakceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można wstawić wewnątrz kocią toaletę, gdy nastąpi taki przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Powinno się co więcej pozyskać wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

drapak dla kota