pies australijski - dietetyczne psie karmy

Sucha i mokra karma dla psa – jak znaleźć tę najlepszą?

Sucha i mokra karma dla psa – jak znaleźć tę najlepszą?

Wybór odpowiedniej dobrej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie banalne, jak by się mogło zdawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę składników, na pewno już zauważyliśmy brak niezwykle istotnej informacji, jaką jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w karmie. Jest to znacząca informacja. Większość karm suchego rodzaju jest wykonywana na bazie zboża oraz innych roślin. Natomiast tak koty jak i psiska są mięsożercami, więc powinny być karmione pożywieniem, gdzie podstawowym składnikiem zdecydowanie jest mięso. Kupując karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta wymaga obowiązkowo opierać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt tymczasem możemy wyszukać ziarna, bo są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części łącznie, i wcale nie dlatego, że są pełnowartościowym pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięso i tłuszcze powinny być jedynie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsa również nie może być opisana właściwie. Należy zatem unikać produktów, w których odnaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie sporo mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to obowiązkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie owoce i warzywa polepszają wartość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w żywności.

Składniki mineralne są także niezwykle pomocne, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, że jedzenie musi zawierać szczególnie dużą zawartość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać karm w których odnaleźć, można produkty naturalnego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,czy ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące bądź też konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze lub mają zakaz stosowania w ludzkim pożywieniu, czy w karmie dla psów, jak BHT, Ethoxyquin a także BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są podane przez wytwórcę, nie jest wymagany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać potwierdzenia, jakie daje producent o tym że używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięso oraz tłuszcze są nieznanego pochodzenia, bowiem może to stanowić wszystko i z zupełną pewnością będzie wówczas miało niezmiernie słabą jakość. Większość z producentów nie zamieszcza na swoich opakowaniach zupełnych proporcji określonych elementów, mianowicie jakie trafiają w skład karmy, więc dokonanie prawidłowej opinii będzie wówczas polegało na naszej znajomości. Jeżeli chodzi natomiast o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być wyjątkowo rozważnym, niż ufać reklamom w telewizji czy necie.