żwirki dla kotów

Zakup silikonowy żwirek dla własnego kota. Dlaczego warto go kupować?

Zakup silikonowy żwirek dla własnego kota. Dlaczego warto go kupować?

Żwirek dla kotów to zatem obowiązkowe wyposażenie kuwety. Istnieją rozmaite warianty żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich nadaje się także do kuwety odkrytej, jak także osłoniętej. Żwirek dla kotka ma taki mankament, że niestety nie można do końca uniknąć jego rozsiewaniu niedaleko kuwety tudzież rozpraszaniu po pomieszczeniu przez kotka.
idealny żwirek do kuwety dla twojego kota zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Jednakże na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kotów, wiele użyteczniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają normalny piach. Są nieodzowne dla kotków, które nierzadko wychodzą na pole i przepadają ryć w glebie. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Wprawdzie taki żwirek dla kotka znacznie gwałtownie zaczyna nieestetycznie pachnieć, albowiem nie ma szansy oddzielenia żwirku zabrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy posiada formę niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej roznosi się po pomieszczeniu.

Jednakże ów większy i także grubszy jest niewiele efektywny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryłka, jaką można lekko usunąć z kuwety bez potrzeby zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe czy zapachowe. Zbiór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, trafne żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odpady na bieżąco, natomiast cały żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kota jest bardzo efektywny.

Gdy go stosujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym pomieszczeniu, żeby woda z moczu łatwiej wyparowała. Niewiarygodnie znane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy jeszcze drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek dobrze łagodzi zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba myć po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, które można rzucać w ograniczonej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że mają zarazem zalety odkażające.